گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۲۷/شهریور/۱۳۹۵ - ۱۱:۳۵ و در حوزه های فرهنگی - ۰ نظر
همزمان با میلاد امام هادی(ع)؛

استان تهران نورباران شد/حضور عاشقان در حرم حضرت عبدالعظیم

آژانس خبری تهران: همزمان با میلاد باسعادت امام هادی(ع)، استان تهران نور باران شده و بسیاری از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت درقبله تهران و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) حاضر شدند.

به گزارش آژانس خبری تهران، همزمان با سالروز میلاد باسعادت دهمین گوهر ولایت و امامت، شهرستان های استان تهران نورباران و جشن های مختلفی در نقاط مختلف این استان برگزار شد.

عاشقان و ارادتمندان به امام هادی(ع) برنامه های ویژه ای را در شب میلاد باسعادت این امام همام در مساجد و هیئات مذهبی تدارک دیده بودند.

بیان سیره و روش زندگی امام هادی(ع) و تببین حوادث مختلف دوران امامت دهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در برنامه های جشن میلاد آن حضرت مورد توجه مبلغین و کارشناسان مذهبی قرار گرفت.

تقدیر از نوجوانان و جوانانی که هم نام امام هادی(ع) بوده و نام های نقی و هادی را برای خود برگزیده بودند، در برخی از مساجد محوری شهرستان های استان تهران انجام شد.

برنامه های ویژه ای نیز در شب میلاد امام دهم شیعیان در شهرستان های مختلف استان تهران نظیر ورامین، پاکدشت، دماوند، فیروزکوه، شهرری، رباط کریم، بهارستان، شهریار، ملارد، شهرقدس و غیره برگزار شد.

بسیاری از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت نیز در سالروز میلاد باسعادت امام هادی(ع) درقبله تهران و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) حاضر شدند و جلوه خاصی را به برنامه های این شب بزرگ بخشیدند.

زیارت جامعه کبیره از یادگاری های امام هادی(ع) است

حجت الاسلام حسین قدوسی نژاد کارشناس مذهبی و رییس ستاد اقامه نماز شهرستان ورامین در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به این نکته که امام هادی(ع) در سنین کودکی به مقام امامت رسیدند، اظهار داشت: امام هادی(ع) درمدت حدود 33 سال امامت خود، تلاش های موثری را برای گسترش اسلام اصیل انجام دادند.

وی با اشاره به دشمنی های انجام شده با امام هادی(ع) و پیروان آن حضرت ادامه داد: خاندان عباسی از هیچ کوششی برای ضربه زدن به امام هادی(ع) و اصحاب و یاران بزرگوارش کوتاهی نکردند اما هیچکدام از سخت گیری ها سبب نشد تا در راه گسترش اسلام ناب محمدی خللی ایجاد شود.

قدوسی نژاد تربیت شاگردان فاضل و مبارز و کادرسازی برای شیعه را از دیگر اقدامات امام هادی(ع) عنوان کرد و افزود: امام هادی(ع) تلاش کردند تا با تربیت شاگردان دانشمند و کادرسازی برای شیعه، به گسترش فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت کمک شایانی را کنند.

سبک زندگی اسلامی منطبق با سیره اهل بیت ترویج داده شود

وی با اشاره به این نکته که زیارت جامعه کبیره از یادگاران این امام همام است، اضافه کرد: زیارت جامعه کبیره که از مهمترین زیارات شیعه است، مربوط به امام هادی(ع) بوده و معانی پرمغز و بلندی را در خود نهفته دارد.

قدوسی نژاد یادآور شد: امروز مرقد مطهر امام هادی(ع) در سامرا علیرغم تمامی تدابیر شدید امنیتی، ملجأ و پناهگاه عاشقان و ارادتمندان به اهل بیت عصمت و طهارت است.

وی با اشاره به این نکته که باید با شیوه های متنوع و جدید، سیره و زندگی امام هادی(ع) برای مردم تببین شود، متذکر شد: تبیین سیره و روش زندگی امام هادی(ع) برای گسترش سبک زندگی اسلامی در برهه حاضر یک رسالت مهم و خطیر بوده که باید همه نهادهای فرهنگی و تبلیغی به آن توجه کنند.

امام هادی(ع) پرچمدار مبارزه با تفکر انحرافی است

حجت الاسلام رضا غلامی کارشناس مذهبی و رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین در گفت و گو با خبرنگار مهراظهار داشت: فعالیت تفکرات و جریان های انحرافی در دوران امام هادی(ع) افزایش یافته بود و به همین خاطر دهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت به مبارزه با این تفکرات پرداختند.

وی افزود: امام هادی(ع) از هر فرصتی برای روشنگری و تببین ماهیت جریان های انحرافی استفاده و مردم را نسبت به خطرات موجود در این زمینه آگاه می ساختند.

غلامی ادامه داد: تصوف یکی از فرقه هایی بود که در زمان امام هادی(ع) فعالیت گسترده ای داشت و به همین خاطر مقابله با این تفکر انحرافی از جمله دستور عمل های امام دهم بود و روشنگری های فراوانی از سوی امام هادی(ع) در این زمینه صورت پذیرفت.

وی اضافه کرد: به هر ترتیب باید امام هادی(ع) را پرچمدار مبارزه و مقابله با جریان ها و مکاتب انحرافی بدانیم که نقش موثری را در هدایت مردم ایفا کردند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین تأکید کرد: امروز بازخوانی زندگی امام هادی(ع) و استفاده از شیوه و روش زندگی آن حضرت، وظیفه و رسالتی مهم بر دوش دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت است و باید همگان به این مهم اهتمام ورزند.

انتهای پیام/

منبع:مهر