گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۲۷/شهریور/۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴ و در حوزه های فرهنگی - ۰ نظر

ثبت نام ۲۳۵ نفر برای انتخاب نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات

آژانس خبری تهران: دبیر هیات نظارت بر مطبوعات می گوید ۲۳۵ نفر برای حضور در انتخاب نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت برمطبوعات ثبت نام کرده اند.

به گزارش آژانس خبری تهران، علاءالدین ظهوریان افزود: ثبت نام برای شانزدهمین دوره هیات نظارت بر مطبوعات از هفدهم شهریور شروع شد و مدیران مسئول رسانه ها تا پایان وقت اداری امروز، فرصت دارند از طریق سامانه جامع رسانه های کشور و یا مراجعه حضوری به دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات برای ثبت نام اقدام کنند.
ظهوریان افزود: اسامی نامزدهای تایید شده توسط کمیته نظارتی سه نفره متشکل از نمایندگان سه قوه در هیأت نظارت بر مطبوعات و همچنین زمان دقیق انتخابات، در روزهای آینده اعلام خواهد شد.
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات، ضمن استقبال و تشکر از مشارکت مدیران مسئول، علت افزایش تعداد نامزدهای این دوره انتخابات را اطلاع رسانی مناسب دانست و تاکید کرد: علاوه بر اعلام عمومی از طریق رسانه ها و انتشار آگهی در چند روزنامه سراسری که مطابق روال گذشته انجام شده، در این دوره و برای اولین بار به تمام مدیران مسئول رسانه های در حال انتشار ایمیل ارسال و از ظرفیت گروه های فضای مجازی هم بهره گیری شد تا همه مدیران مسئول از فرایند انتخابات و حداکثر زمان ثبت نام مطلع شوند.
انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات هر دو سال یکبار برای انتخاب نماینده مدیران مسئول در این هیات برگزار می شود و مطابق تبصره ٤ ماده ٣٢ آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات، آن دسته از مدیران مسئولی که یکسال قبل از انتخابات، حداقل یک شماره از نشریه خود را منتشر کرده باشند و یا پروانه انتشار رسانه آنان به دلیل ماده 16 قانون مطبوعات و یا حکم قطعی دادگاه، ابطال نشده باشد می توانند شرکت کنند.

انتهای پیام/

منبع:ایرنا