گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۲۸/شهریور/۱۳۹۵ - ۰۹:۱۶ و در حوزه های اجتماعی - ۰ نظر

استخدام دولتی ۱۹ هزار نفر از ماه آینده

آژانس خبری تهران: رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد که از ماه آینده یا آبان، بیش از ۱۹ هزار نفر در دولت استخدام می‌شوند.

به گزارش آژانس خبری تهران، محمدباقر نوبخت جمعه شب در یک برنامه تلویزیونی که از شبکه استانی گیلان پخش شد، گفت: مجلس شورای اسلامی مجوز پرداخت 400 هزار میلیارد ریال از بدهی‌های دولت را داده که برهمین اساس، به قول مان به پیمانکاران عمل می‌کنیم. وی اضافه کرد: بدهی به تمامی پیمانکارانی که قول داده‌ایم، پرداخت می‌شود. معاون رئیس‌جمهوری گفت: همچنین بدهی‌هایی که به گندمکاران و نیز بازنشستگان فرهنگی وجود داشته، پرداخت خواهد شد.

نوبخت با یادآوری اینکه 100 درصد اعتبار مربوط به چایکاران پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید، با مردم است ولی باید توجه داشته باشیم که پولی باید در خزانه باشد تا بتوانیم پرداخت کنیم. نوبخت در بخش دیگری از سخنانش؛ با تعریفی از اقتصاد مقاومتی گفت: در اقتصاد مقاومتی ضمن متمرکز شدن به توانایی‌های داخلی، باید با جهان نیز ارتباط داشته باشیم. وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی نیست و بسیاری از موضوعات رفاهی مردم را که نیازمند آن هستند، نباید نادیده بگیریم.

وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی درون نگر، برون زا، دانش بنیان، مردمی و عدالت محور است از این رو؛ برای دهک‌های پایین جامعه باید توزیع ثروت عادلانه برقرار شود. رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه نمی‌توانیم تمامی اشتغال جوانان تحصیلکرده را در مشاغل دولتی داشته باشیم، گفت: البته بخشی از اشتغال در دستگاه‌های دولتی است. وی ادامه داد: امسال از ماه آینده یا آبان، بیش از 19 هزار نفر در دولت استخدام می‌شوند.

انتهای پیام/

منبع:ایرنا